Je doporučeno spustit VACUUM

Odhadovaný počet řádků v tabulce „“ se významně odlišuje od aktuálního počtu řádků. Měli byste pro tuto tabulku spustit příkaz VACUUM ANALYZE.

Namísto ručního spouštění příkazu VACUUM ANALYZE pro tuto tabulku (můžete rovněž použít položku nabídky „Údržba“ v pgAdmin III) zvažte pravidelné a automatické provádění VACUUM ANALYZE. Toho lze dosáhnout pomocí plánovače úkolů. PostgreSQL také obsahuje démona pro automatický úklid, který sleduje změny v databázi a pokud je potřeba provádí příkaz VACUUM automaticky. Ve většině případů je automatický úklid lepší volbou.K čemu je příkaz VACUUM dobrý?

Plánovač dotazů v PostgreSQL dělá rozhodnutí na základě předpokladů vycházejících z odhadu počtu řádků. Pokud se aktuální počet řádků významně liší od odhadovaného počtu řádků, může plánovač dělat nesprávná rozhodnutí. Výsledkem bude neoptimální plán a to se může odrazit ve špatném výkonu.

Úložiště PostgreSQL potřebuje provádění VACUUM kvůli stabilizování transakčních ID v tabulkách. Navíc zastaralé řádky po aktualizacích a mazáních nejsou vyčištěny, dokud se na příslušných tabulkách neprovede příkaz VACUUM. Důkladnější informace naleznete v on-line dokumentaci, stačí zmáčknout tlačítko „Nápověda“.